| Availability: | Temporarily Unavailable |
| Pieces: | Individual Item |
| Material: | Glazed |
| Set Quantity: | 1 |
| Total Weight: | 57 kg |
| Photographed In: | Whitewash |
| Factory Code: | Canary / Vietnam |
| Material: | Glazed |
| Total Weight: | 57 kg |
| UPC: | 615973017353 |
| EAN: | 0615973017353 |
| Indoor Use Only: | No |
| Assembly Required: | No |
| Drainage Info: | One drainage hole, centered, approximately 3 cm |
| Ship Method: | LTL |
| Base Dimensions: |
41 cm W |
| Inside Top: |
36 cm W |
| Inside Bottom: |
36 cm W |
| Inside Height: |
62 cm H |
| Outside Top: |
46 cm W |
| Catalog Page: | 0 |
| Size: |
71 cm W x 65 cm H |
| Ind Weight: |
57 kg |
| Factory Code: | Canary / Vietnam |