| Availability: | Temporarily Unavailable |
| Pieces: | Nested Set of Different Sizes |
| Material: | Terra Cotta |
| Set Quantity: | 2 |
| Total Weight: | 42 kg |
| Photographed In: | Sandblasted |
| Factory Code: | Canary / Vietnam |
| Material: | Terra Cotta |
| Total Weight: | 42 kg |
| UPC: | 615973016714 |
| EAN: | 0615973016714 |
| Indoor Use Only: | No |
| Assembly Required: | No |
| Drainage Info: | One drainage hole, centered, approximately 3/4 0 cm |
| Ship Method: | LTL |
| Base Dimensions: |
65 cm L x 24 cm W 46 cm L x 18 cm W |
| Inside Top: |
72 cm L x 23 cm W 53 cm L x 15 cm W |
| Inside Bottom: |
61 cm L x 20 cm W 43 cm L x 13 cm W |
| Inside Height: |
44 cm H 25 cm H |
| Catalog Page: | 0 |
| Size: |
79 cm L x 30 cm W x 29 cm H 59 cm L x 21 cm W x 27 cm H |
| Ind Weight: |
26 kg 15 kg |
| Factory Code: | Canary / Vietnam |